Usuwanie makijażu permanentnego - co musisz o nim wiedzieć?

Usuwanie makijażu permanentnego - co musisz o nim wiedzieć?

Choć makijaż permanentny bywa marzeniem wielu kobiet, ostatecznie nie zawsze spełnia ich oczekiwania. Asymetryczne brwi, za ciemne kolory, zbyt wyraźne kontury, sine i czerwonawe odcienie sprawiają, że makijaż bardziej szpeci niż zdobi. To wcale jednak nie musi oznaczać, że trzeba męczyć się latami z nieudanym makijażem. Na szczęście istnieją nowoczesne metody, które pozwalają szybko i bezpiecznie się go pozbyć – jedną z nich jest laser Q-switch.

Q-Switch – laserowe usuwanie makijażu

Jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod usuwania makijażu permanentnego jest laser Q-Switch Nd: Yag. Jego działanie polega na generowaniu monochromatycznego, pulsującego światła laserowego o fali długości 1064nm, optymalnego do usuwania pigmentów stosowanych w makijażu permanentnym. Emitowany przez urządzenie impuls o dużej energii pozwala na skuteczne rozbijanie cząsteczek barwnika bez naruszania struktury okolicznych tkanek.

Laser Q-Switch jest wysokiej klasy urządzeniem, które spełnia międzynarodowe standardy bezpieczeństwa.

Usuwanie makijażu permanentnego – przygotowanie

Do wykonania zabiegu permanentnego istnieje kilka przeciwwskazań – są to między innymi: cukrzyca, hemofilia, ciąża, rozrusznik serca, obniżona odporność, infekcje i przeziębienia, a także zmiany skórne i choroby skóry. Zabiegu nie wykonuje się także na mocno opalonej skórze. Ponadto należy poinformować osobę wykonującą zabieg o przyjmowanych lekach, zwłaszcza psychotropowych, fotouczulających oraz sterydów.

Gdy przeciwwskazania nie występują i zostaje wyznaczona data zabiegu, minimum 4 tygodnie przed nie należy się opalać ani korzystać z solarium. Tydzień wcześniej natomiast nie wolno stosować peelingów i innych środków podrażniających skórę.

Usuwanie makijażu laserem – jak wygląda?

Usuwanie makijażu permanentnego za pomocą Q-Switch zazwyczaj nie jest jednorazowym spotkaniem, ale serią zabiegów. Ich częstotliwość i ilość określa specjalista, biorąc pod uwagę czynniki takie jak: rodzaj użytego barwnika i jego kolor, ilość i gęstość rozmieszczenia pigmentu w skórze, a także sam odcień skóry oraz indywidualną reakcję pacjenta na laser. Jednorazowe spotkanie trwa 30 minut, podczas którego samego lasera używa się przez około 2-4 minuty. Zabieg może powodować pewien lekki dyskomfort, jednak dzięki stosowaniu środków znieczulających nie powinien być bolesny.

Zabieg na ogół nie wywołuje skutków ubocznych, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Bezpośrednio po aplikacji lasera skóra przyjmuje biały kolor, a następnie ulega zaczerwienieniu. Może również pojawić się lekki obrzęk, który najczęściej znika po 2-3 dniach. Miejsca potraktowanego laserem nie można myć ani moczyć przez 24 godziny, a w ciągu kolejnych 2-3 dni nie aplikuje się kosmetyków kolorowych. Należy również unikać zdrapywania powstałych strupków – dzięki temu zabieg nie pozostawi blizn, których często obawiają się osoby rozważające laserowe usuwanie makijażu. Przez 2-4 tygodnie należy także powstrzymać się od opalania, wizyt na basenie oraz w solarium. Trzeba również zachować bezwzględną czystość w miejscu operacyjnym, aby nie doszło do zakażenia.

Kolejną serię zabiegów laserowych aplikuje się po upływie 6-8 tygodni. Po około 8 tygodniach od zakończonej kuracji można natomiast wykonać nowy makijaż permanentny.

Laserowe usuwanie makijażu – efekty

Laser Q-Switch pozwala pozbyć się większości pigmentu w skórze, dzięki czemu makijaż staje stopniowo coraz mniej widoczny. Przed każdym zabiegiem należy jednak skonsultować usuwanie makijażu ze specjalistą, który oceni szanse i celowość kolejnego zabiegu, ponieważ czasem usuniecie makijażu całkowicie jest niemożliwe. Proszę o zastanowienie się nad wyborem specjalisty, któremu powierzamy swoją twarz – makijaż permanentny jest zabiegiem, który lepiej wykonać u doświadczonej linergistki, a cena zdecydowanie nie powinna być jedynym kryterium wyboru.

 

Zabieg usuwania makijażu permanentnego brwi laserem Q-Switch