Zadzwoń i umów się na wizytę: +48 664 123 727 ·   ewa@ewaniziol.pl Bezpłatna pierwsza konsultacja!
Zadzwoń i umów się na wizytę:+48 664 123 727

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny Warszawa
Makijażem permanentnym możemy usta powiększyć, skorygować asymetrię i dysproporcję między górną a dolną wargą i wreszcie nasycić usta pięknym kolorem.  Kontur ust z plastycznym cieniowaniem to idealny sposób na podkreślenie atrybutu kobiety, który niejednokrotnie przyciąga wzrok niczym magnes. Jeśli zaznaczamy kontur kolorem, który wybraliśmy na całą pigmentację, wówczas efekt będzie naturalny. Możemy obrysować kontur 2-3 tony ciemniejszym kolorem z podobnej gamy kolorystycznej, wówczas pięknie zaznaczymy usta. Taki system sprawdza się też w przypadku naturalnie rozmytych konturów z ubytkami.

Pigmentacja ust - przed zabiegiem pigmentacji ust możemy wieczorem wykonać peeling ust i mocno je nawilżyć. Również przed zabiegiem zawsze przyjmujemy heviran, preparat aseptyczny przeciwdziałający występowaniu opryszczki, dawka profilaktyczna to 200 mg. Dla osób z aktywnym problemem tego wirusa 400 mg lub więcej (konsultacje z lekarzem). Po zabiegu ust kolor mocno ciemnieje, ponieważ następuje silne przekrwienie i z upływem czasu przemienia się stopniowo w strupek (cienka, wysuszona niewypukła skórka pigmentacyjna), nie ma to żadnego związku z kolorem, jaki pojawi się po zejściu strupka.Zabieg pigmentacji ust wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub stomatologicznym - jest bezbolesny.

Obraz, który zobaczymy po kilku dniach nie jest efektem ostatecznym. Usta goją się szybko i sucha skórka pigmentacyjna łuszczy się samoczynnie po około 3-4 dniach. Przez kolejne 3-5 tygodni kolor się pojawia i stabilizuje w skórze. Dlatego dopigmentowanie planujemy po minimum 4-5 tygodniach, nie później jednak niż 2-3 miesiące.Przez cały okres gojenia się ust należy postepować zgodnie z zaleceniami linergistki oraz bardzo dbać o higienę pigmentowanego obszaru.

Usta po skończonym zabiegu mogą nieco opuchnąć, taki stan utrzymuje się około 2 dni, są nieco wysuszone, spierzchnięte i miejscami lekko obolałe. Smarujemy usta kremem polecanym przez fachowca, wspomagamy tym samym okres rekonwalescencji i chronimy skórę przed bakteriami.